Klub zdraví
Drobečková navigace

Úvod > Solárium a kolagenarium

Solárium a kolagenarium

sun

 Relaxace, která dopřeje Vašemu tělu luxusní a profesionální péči. Udělejte si z odpočinku radost.

Provozní doba

Po - Pá     9.00 - 18.00

So            9.00 - 13.00

Každý měsíc máme pro vás nachystáné zajímavé AKCE!

Více informaci naleznete v menu na levo.

 

A co na to "SOLÁRNÍ ODBORNÍK"?

Několik běžných otázek, které Vás nejvíce zajímají:

Mohu jít tentýž den do solária a na slunce?
Tomu by se mělo pokud možno zabránit, aby nedošlo k překročení denní dávky záření UV a tím ke spálení kůže.

Mohu jít do solária i v těhotenství?
Jestliže se nemusíte chránit před přírodním sluncem, můžete chodit i do solária. Je však nutné se vyvarovat dlouhých ozařování, aby se zabránilo všeobecnému zatěžování těla. V případě pochybností byste se měla dotázat svého lékaře.

Smějí děti a osoby typu kůže I navštěvovat solárium?
Děti a osoby typu I reagují na slunce velmi citlivě a měly by se opalování vyvarovat podle názorů dermatologů. Vyvarovat se zcela záření slunce a solária by však znamenalo zříci se důležitých pozitivních efektů (např. fotosyntézy vitamínu D3).

Na co se musí dbát při používání opalovacích prostředků?
Jestliže jsou tyto prostředky lékařsky nebo dermatologicky testovány, nelze proti nim nic namítat. Je ale nutné se vyvarovat nevyzkoušených opalovacích pilulek nebo krémů. I zde je v případě pochyb na místě rada lékaře nebo lékárníka.

Proč se kůže neopálí na všech místech stejně?
Vnitřní plochy paží nebo nohou se opalují hůře, protože obsahují méně pigmentových buněk než ostatní kůže.
I obličej se neopaluje tak dobře, protože má od přírody silnější zrohovatělou vrstvu - speciálně na ochranu proti záření UV-B. Pihy a pigmentové skvrny obsahují zvláště hodně hnědnoucích pigmentů a tmavnou proto rychleji než ostatní partie kůže. Kožní partie, na kterých se leží, jsou hůře prokrveny. Chybějící kyslík může vést ke slabšímu zabarvení melaninových pigmentů. Na dosažení opálení "bez otlačených míst" se proto hodí zvláště solária s ergonomickou plochou lůžka.

Co dělat, když přece jen dojde ke spálení kůže?
Mírné spálení je nejlépe nechat odeznít. To znamená udělat si několik dní přestávku ve slunění, ošetřit kůži prostředky, které ji dodají vlhkost a hodně pít. V případě silného spálení byste měli vyhledat lékaře nebo požádat o radu v lékárně.

Jak dlouho vydrží opálení?
Zhruba 2 až 4 týdny po poslední sluneční lázni. V důsledku přirozeného obnovování kůže se postupně odlupují nejsvrchnější buňky pokožky. Cca za 28 dní se kůže obnoví. Příslušnou péčí - třeba pomocí speciální solární kosmetiky - lze udržet hnědé zbarvení kůže déle.

Jak lze prodloužit opálení z dovolené?
Můžete jednou až dvakrát týdně navštívit solárium. Několik minut ozařování již stačí k tomu, aby se udrželo Vaše opálení z dovolené.

body

Vitamin D